Gözünüzdeki Gelecek: Blink’in Yenilikçi Teknolojisi ve XR Arenasındaki Çığır Açan Gelişmeler

Gözünüzdeki Gelecek: Blink’in Yenilikçi Teknolojisi ve XR Arenasındaki Çığır Açan Gelişmeler

tolLoVddbfh12bjHY3k0-300x173 Gözünüzdeki Gelecek: Blink'in Yenilikçi Teknolojisi ve XR Arenasındaki Çığır Açan Gelişmeler

Blink, girişimciler, göz doktorları ve mühendislerin işbirliğiyle ortaya çıkan bir VR Sanal gerçeklik girişimdir. Akıllı göz cihazlarının entegrasyonunu hızlandırmayı amaçlayan bu benzersiz ve patentli teknoloji, pazara hızlı bir girişi ve düşük mülkiyet maliyetlerini sağlar.

Blink’in amacı, akıllı göz cihazları pazarında kritik bir oyuncu olarak ortaya çıkmaktır. Herhangi bir göz cihazı için uygun olan cihazdan bağımsız güç ve iletişim platformları sunar.

BlinkIT adlı çözümü, özel bir ASIC çözümünün entegrasyonunu içeren ergonomik bir yamadır. Bu, akıllı göz cihazlarına güç ve iletişim aktarım verimliliğini artırarak optimal bağlantı sağlar.

Bu hafta XR dünyasında büyük haberler de yaşandı. Microsoft, iş kullanıcıları için beklenen Mesh for Teams platformunu başlattı. Bu platform, masaüstü veya Meta Quest kulaklıkları aracılığıyla erişilebilir ve kullanıcılara özelleştirilebilir avatarlarla dolu, etkileyici sanal toplantı odaları sunar.

Diğer bir haber ise Disney’den geldi. Şirketin en son icadı olan Holotile, birden fazla kullanıcının denetleyiciye ihtiyaç duymadan ortak sanal bir ortamda yürümesini sağlayan bir VR giriş koşu bandıdır.

Son olarak, Apple’ın Vision Pro MR kulaklığı önbilgi için ön siparişe açıldı ve hafta sonu bitmeden tükendi. Bu, başlangıçta yüksek bir fiyat etiketiyle karşılanmasına rağmen beklenenden daha iyi bir karşılama aldı.

Bakınız : metalojik

Share this content:

Yorum gönder

You May Have Missed